İçindekiler

Dökme Bağlayıcı Nedir?

Kuvvetli bir yapıştırıcı olarak bilinen bu madde poliüretan bazlı olarak çok amaçlı kullanılmaktadır. Solvent maddesini içermemesinden dolayı SBR ve EPDM kauçuk türlerinin bağlayıcı maddesi olarak tercih edilmektedir. SBR ve EPDM granüllerinin etkili bir şekilde bağlayabilmek temiz, kimyasal yağlardan arındırılmış ve toz, topraktan iyice ayrıştırılmış bir şekilde istenen zemine uygulanması mümkün olmaktadır.

Dökme Bağlayıcı Avantajları

Sıcak ve nemli hava durumlarında çabuk kürleşir, suya dayanıklıdır, esnek bir yapısı bulunmaktadır ve dışarıdaki zorlu koşullara karşı direnci yüksek bir kuvvetli yapıştırıcı maddesidir.

Finisher Dökme Bağlayıcı Nedir Stilspor

Dökme Bağlayıcı Nasıl Uygulanır?

SBR ve EPDM granüllerin standartları karşılayan bir karıştırıcı makinesinde karıştırılarak %20-25 oranla dökme bağlayıcı ile 5-10 dakika gibi bir süre zarfında karıştırma süreci gerçekleşir. Bu sürecin sona ermesinden sonra Finisher makinesine itina ile döküm işlemi yapılır. Son işlem olarak ise projelendirilen zemine uygun kalınlıkta bu karışım uygulaması yapılır.

Dökme Bağlayıcı Tehlikeli mi?

Ürünün zarar verme özelliğinin bulunmasından dolayı oda sıcaklıklarında muhafaza edilmesi uygundur. Uygulama sırasında herhangi bir durumda müdahale gereken gelişmelere istinaden çalışan personelin mutlaka eldiven kullanması gereklidir. Fakat herhangi bir temas durumunda ilk önce alkol veya aseton ile o bölge yıkanmalı sonrasında bol su ve sabun ile tamamen arındırılmalıdır. Uygulama esnasında ise bu işleme uygun solunum maskesi kullanılması gereklidir ve kesinlikle solunumu yapılmamalıdır.

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?