EPDM Nedir?

EPDM çeşitli zemin kaplamalarında sıkça tercih edilen ve isminin açılımı Ethylene Propylene Diene Monomer’dir. Türkçe olarak isimlendirmesini yaptığımızda ise Etilen Propilen Kauçuk diyebiliriz. Bu madde dış ortamda, ısıya, oksidasyona ve soğuğa dirençli bir yapı da üretilmektedir. EPDM kauçuk doymamış dienin kopolimerizasyon ve propilenden üretilen bir polimer materyal olduğunu söyleyebiliriz. Bu maddenin kullanım dereceleri ise 40 ile 150 derece arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Düşük sıcaklıklar da dahi maddesel özelliklerini en iyi şekilde tutabilen bu madde sayesinde bir çok alanda çözümün adresi olarak tercih sebebi olmaktadır. EPDM maddesinin dinamik ve statik uygulama koşullarında yeteneklerinin üstünde bir düzeyde olmasından dolayı başta otomotiv sektörü ve zemin kaplama alanında yaygın bir şekilde tercih sebebi olmaktadır.

EPDM Nedir Stilspor

EPDM Özellikleri

  • Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda bile üst düzey dayanıklılık göstermektedir.
  • Işık direnci ve hava şartlarına direnci ile uzun yıllar kullanım ömrü sunmaktadır.
  • Esnek yapısı sayesinde darbe sönümlemesi ve kıvrılma gibi fiziksel hareketlerde yüksek dayanıklılık sağlamaktadır.

Stilspor olarak EPDM zemin kaplama uygulamalarını uzman personel ve profesyonel yönetim ekibimiz ile birlikte gerçekleştirerek sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflemekteyiz.

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba
Ücretsiz fiyat teklifi almak ister misiniz?